Saç Ekimi

Saç dökülmesi günümüzde insanların karşılaştığı en büyük estetik ve aynı zamanda psikolojik sorunlardan biridir. Estetik kaygılar günlük yaşamda özgüvende önemli bir faktördür. Günümüzde modern saç ekimi yöntemleri, düşük benlik saygısı ile mücadelede oldukça etkilidir.

Saçsız bölgelerde kullanılan doğal saç kökleri hastalarımıza saç dolu estetik bir görünüm vermekte bu da psikolojik süreçlerde radikal olumlu gelişmelerle sonuçlanmaktadır. Saç dökülmesinin genel nedenleri genetik faktörler, hastalık, yaş gelişimi, travma vb. nedenlerle ortaya çıkabilir. Saç dökülmesi sorununu çözmek için birçok alanda birçok yöntem kullanılmaktadır. Saç ekimi saç dökülmesinde en kalıcı ve etkili yöntemdir.

Saç ekimi tedavisi genel anlamda donör bölgeden sağlıklı saçların alınarak alıcı bölgeye (genellikle dökülmüş veya seyrelmiş saçlar) ekilmesi işlemine verilen isimdir. “Küçük cerrahi” olarak da bilinen saç ekimi, deneyimli bir doktor ve ekip tarafından yapıldığında tüm dünyada başarıyla uygulanmakta ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Saç ekimi mutlaka steril ameliyathane ortamında uzman ve ekip tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimi tedavisine başlamadan önce donör bölge incelenir, yoğunluğu çok yüksek olan bölgeler analiz edilir ve özel saç kökleri alınır. Çıkarma işlemi, çıkarma alanı büyük ölçüde korunacak ve çıkarma nedeniyle görünür bir boşluk olmayacak şekilde gerçekleştirilir. Tedaviyi gerçekleştiren doktor, hastanın isteklerini dikkate alarak elde edilen sağlıklı greftleri alıcı bölgeye alır.

Kliniğimizde uzman doktorlarımız FUE manuel saç ekimi teknolojisini geliştirerek manuel zımbala yapıştır tekniği ile saç ekimi gerçekleştirmektedir. Büyük bir beceri ve uzmanlık gerektiren bu yöntem dünyada en çok tanınan saç ekimi tekniğidir.